İster evden eve nakliyat olsun ister diğer alanlarda bir firmanın görevi öncelikli olarak eşyaların korunmasını sağlamaktır. Ev taşıma gibi ürün ve model çeşitliliğinin fazla olduğu işlerde ise bu daha da önemlidir. İlk olarak tecrübe bu eşyaların korunmasında çok fayda getirecektir. Hangi eşyanın nasıl ambalajlanacağı ve nasıl taşınması gerektiği, mecbur kalınırsa parça parça çıkartılması gerektiği eve gelen personel tarafından anlaşılmalıdır. Yapılan şikayetlere bakıldığında ev nakliyatında başı çeken konulardan biri de eşyaların zarar görmesidir. Peki, bu durumun önüne nasıl geçilir? Bir nakliyat firması eşyaları korumak için ne yapmalıdır?

Balat Ev Taşıma Firmaları

Evden eve nakliyat firmamız, eşyaların aşamalarında sizin maddi bir mağduriyet yaşamamınız için dikkatli hareket etmektedir. Yapılacak paketleme, ambalajlama, eşyaların uygun şekilde bir araya getirilmesi, taşınması, araca yüklenmesi ve yeniden indirilmesi adımların her biri eşyalar için aslında bir risktir ve bunları ortadan kaldırmak için çeşitli önlemelerin alınması gerekir.

Bu önlemlerden bazıları ev sahipleri tarafından yapılması gerekirken bazıları ise nakliyat firmalarının yerine getirmek zorunda olduğu önlemlerdir. Ev sahibi olarak eşyaları kendinizin toplayacaksanız uygun şekilde paketleme yapmanız gerekir. Genelde eşyaların toplanması için koli kullanılmaktadır. Bu yanlış bir yöntem değildir ama kolinin sağlam olması eşyaların da daha sağlam şekilde gitmesi anlamına gelir. Bu nedenle yırtık ya da artık sağlam durmayan eskimiş koliler kullanmayın. Formunu kaybetmiş koliler kolayca ezilebileceğinden eşyaları korumaz ve zarar görmesine neden olabilir. Eşya paketleme hizmetini dilerseniz firmamız sunabilir.

Balat Evden Eve Nakliyat

Yaptığınız kolilerin paketlemesi de son derece önemlidir. Gereğinden fazla eşyayı koliye koyduğunuzda onun kapamasını yapmanız zorlaşır. Daha az koli biriksin diye fazladan eşya koymak bu nedenle doğru değildir ağzı açık kalabilir ve ürünler zarar görebilir. Kolilere yeteri kadar eşya koyduktan sonra sağlam bir koli bandı kullanarak kapatma işlemini yapabilirsiniz. Güvenliği arttırmak için sadece kolinin ağız tarafını değil çevresinin tamamını bantlamalısınız. Kolinin sağlamlığından emin olduktan sonra eğer içinde kırılacak eşyalar varsa üzerine not yazabilir veya yapıştırabilirsiniz. Balat evden eve nakliyat için doğru adrestesiniz.